قیمت بیت کوین بر ۱۰,۰۰۰ دلار بوسه زد

قیمت بیت کوین بر ۱۰,۰۰۰ دلار بوسه زد

امروز قیمت بیت کوین در ادامه جهش‌های بلند خود، به ۱۰,۰۰۰ دلار رسید و رکورد بالاترین قیمت از اکتبر سال ۲۰۱۹ (مهر ۹۸) را شکست.

بیت کوین سال ۲۰۲۰ را با قیمت حدود ۷,۰۰۰ دلار آغاز کرد و از اول ژانویه تا به امروز، ۹ فوریه، با رشدی ۴۰ درصدی همچنان به سرمایه‌گذارانش سود می‌رساند.

قیمت بیت کوین بر ۱۰,۰۰۰ دلار بوسه زد
نمودار یک ماهه قیمت بیت کوین

سطح ۱۰,۰۰۰ دلار برای بیت کوین یک قیمت روانی است که عبور از آن می‌تواند سطوح بالاتری را رقم بزند.

قیمت بیت کوین در حالی پنج رقمی شد که قیمت قراردادهای آتی بیت کوین از ۶ فوریه به بالای ۱۰,۰۰۰ دلار رسیده بود. از آنجایی که قراردادهای آتی برای شرط‌بندی بر روی قیمت آینده یک دارایی کاربرد دارند، با بررسی آن‌ها می‌توان در مورد قیمت آینده بیت کوین گمانه‌زنی کرد.

یکی از تحلیل‌گران مطرح بیت کوین، متی گرین‌اسپان (Mati Greenspan) در مورد رسیدن قیمت بیت کوین به سطح ده هزار دلاری نوشت:

این اولین بار نیست که قیمت بیت کوین به بیش از ۱۰,۰۰۰ دلار می‌رسد و شاید آخرین بار هم نباشد، اما این بار ارزش بیت کوین با بنیاد و فاندامنتال‌های شبکه بیت کوین تناسب دارد [و این نشان می‌دهد که رشد قیمت بیت کوین حباب نیست].

در زمان نگارش این گزارش، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال حدود ۲۸۶ میلیارد دلار است که بیت کوین سهم ۶۳.۵ درصدی از آن دارد. آلت کوین‌های بزرگ بازار هم به رشد قیمت بیت کوین واکنش نشان دادند. اتر با رشد یک روزه ۴ درصدی به بالای ۲۲۷ دلار رسید، ریپل با ۲.۵ درصد افزایش قیمت، سطح ۰.۲۸ دلار را لمس کرد و بیت کوین کش و لایت کوین هم با به ترتیب ۳ و ۶ درصد رشد قیمت در ۲۴ ساعت اخیر سود مناسبی را به معامله‌گران رساندند.

در میان ۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار، بیت کوین اس‌وی (BSV) با حدود ۱۴ درصد افزایش قیمت در فقط ۲۴ ساعت، بیشترین رشد را به خود اختصاص داد.