قیمت بیت کوین برای لحظاتی به کانال ۳,۰۰۰ دلار هم رسید!

باورنکردنی: قیمت بیت کوین برای لحظاتی به کانال ۳,۰۰۰ دلار هم رسید!
قیمت بیت کوین ساعاتی پیش برای لحظاتی به زیر ۴,۰۰۰ دلار سقوط کرد اما دوباره خیلی زود به سطوح ۵,۰۰۰ دلار بازگشت.
باورنکردنی: قیمت بیت کوین برای لحظاتی به کانال ۳,۰۰۰ دلار هم رسید!
نمودار قیمت بیت کوین در بازه یک ساعته

قیمت هر واحد بیت کوین از روز گذشته تاکنون بیش از ۴۰ درصد سقوط کرده است و هم‌اکنون که در حال نگارش این گزارش هستیم، هر واحد بیت کوین در قیمت حدود ۵,۱۰۰ دلار معامله می‌شود.

این بزرگترین سقوط روزانه بیت کوین در ۷ سال اخیر است و این در حالی است که فقط یازده سال از عمر این ارز دیجیتال می‌گذرد.

اغلب کارشناسان، وضعیت به شدت وحشتناک بازارهای مالی جهان که برآمده از شیوع ویروس کرونا در تمام جهان است را علت اصلی سقوط باورنکردنی قیمت بیت کوین می‌دانند.

بیت کوین طی یک هفته گذشته حدود ۵۰ درصد سقوط کرده است اما از نظر سالانه هنوز ۲۵ درصد مثبت است.

وحشت شدیدی در بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال حکم فرماست و در شبکه‌های اجتماعی دوباره شاهد انتشار پست‌هایی با مضمون عبارت «بیت کوین مرده است» هستیم. حتی بدبین‌ترین تحلیل‌گران هم انتظار چنین سقوط وحشتناکی را نداشتند.

در همین حال، برخی که به آینده بیت کوین ایمان دارند، در حال انباشت کردن بیشتر بیت کوین هستند. طبق گزارش بنیاد گلس نود (Glassnode) تعداد آدرس‌های بیت کوین دارای ۱ واحد بیت کوین روز گذشته به بالاترین رقم تاریخ خود رسید.

در همین حال، بازارهای بورس جهان هم همچنان روزهای سیاهی را تجربه می‌کنند. شاید درصدهای سقوط بیت کوین، سقوط بورس را کمرنگ جلو دهد اما باید دانست که سقوط‌های ۷ درصدی پیاپی برای بازارهای تریلیون دلاری دنیا، در طی دو دهه گذشته بی‌سابقه بوده است و این در حالی است که به دلیل قوانین بورس، پس از سقوط تا یک درصد معین معاملات متوقف می‌شود، در غیراینصورت شاید سقوط‌های به مراتب بدتری هم شاهد بودیم.

شما چه فکر می‌کنید؟ امیدتان را به کلی از دست داده‌اید یا هنوز امیدوار هستید؟